В енциклопедії "Шкільництво " М. Савчука та в статті В. Бойцина "Коломийщина " вказуються дані, що в 1876 році на виділені гроші громада села Ліски почала будівництво нового шкільного будинку, проте протягом тривалого часу не могла знайти для школи учителя. Вирішити цю проблему вдалося тільки після звертання до Краєвої шкільної ради (автори спираються на газету Руська Рада ,1876 ,ч.18,17.09 ). В 1878 завдяки старанням місцевого священика о.Яворського було нарешті побудовано новий і великий шкільний будинок.
У брошурі священика о.Івана Ісаєва "Кілька споминів про Ліски " (видав.Львів,1937) згадується, що перша школа однокласна була організована в звичайній сільській хаті на кутку Запуст в 90-х роках XIX ст.. Вчителем був Василь Запоточний. Щодо освіти отець Іван Ісаєв в своїй брошурі «Кілька споминів про Ліски» пише:
"Рівень освіти був низький . Школа стара і дуже мала тільки з однією клясою і одною вчительською силою. Вчив пан Посипанко, але вже два місяці після мого приходу ( в липні 1904 року ) став вчителем пан Онисим Кочій. За нього рівень науки значно піднісся»
Як згадує дальше отець Іван Ісаєв в 1907 році, коли він був членом місцевої шкільної ради, за сприянням шкільного інспектора з Коломиї пана Лишеги, село дістало позичку на будову школи і Луким Шкондеюк із Соколівки побудував хороший дерев'яний шкільний будинок . В школі почало працювати троє вчителів під керівництвом підприємливого директора, згадуваного вже пана Кочія, який пропрацював на даній посаді 23 роки і завоював великий авторитет і пошану громадян села. Рівень навчання постійно підносився, а діти вчилися добре і з великим бажанням. Особлива увага зверталась на стан викладання таких предметів: столярство, садівництво, городництво, співи.
Пан Кочій очолював товариство «Сільський господар», де поширював знання із столярства, садівництва, городництва серед молоді і старших людей, вчитель Микола Цісик був керівником Українського національного театрального гуртка, який у 1928 році нараховував 17 членів. Цей гурток кілька років їздив по селах з виставами : "Назар Стодоля ", "Запорожець за Дунаєм ", "Невольник ", "Дай серцю волю заведе в неволю","Ой не ходи Грицю",щоб заробити гроші на будівництво будинку читальні "Просвіти" в Лісках,також він керував і танцювальним гуртком. Наша школа продовжує справу Миколи Цісика.Учні нашої школи виступають щороку з виставами в сільському клубі.За Польщі в селі була чотирикласна публічна двомовна школа, хоча більшість предметів викладалися по-польськи, директором школи була полька Стефанія Галенякова. Майже всі вчителі на той час були поляками. В першу світову школа не працювала. У 1917 році окупаційна влада дозволила відкрити школу, але у виділенні коштів на шкільні потреби відмовляла. Школа була відкрита виключно за рахунок місцевої сільської общини.
Після II світової війни в селі почала працювати початкова школа. Директором її був Венгринюк Ярослав Васильович, родом з Шепаровець.
В 50-х роках школа стає семирічною, 1961 році восьмирічною ,а у 1988 -девятирічною. Директорами були: Краснова Надія Іполитівна, Штеменко Тетяна Гаврилівна, Романюк Степан Васильович, Бойчук Дмитро Григорович. Заступниками були: Зимірський М.І., Лукащук В.А., Михайлишин М.І., Мандзюк М.П., Николайчук О.П.
За великою наполегливістю Степана Васильовича Романюка, який пропрацював 25 років директором школи, місцевий колгосп (голова Федосюк М.Я.) збудував в 1970 році прекрасний типовий будинок восьмирічної школи на 192 місця. Вартість будівництва в тодішніх цінах становила 220 тисяч карбованців. Здійснював будівництво міжколгоспбуд під керівництвом майстра з Жукотина Іваничука М.М.
Вчительський і учнівський колективи одержали прекрасні умови для праці і навчання. В школі була запроваджена кабінетна система навчання, обладнано дві майстерні: по роботі з дерева і по роботі з металу. Школа одержала прекрасно обладнаний спортивний зал, шкільну їдальню і центральне опалення. В школі працювало 12 вчителів.
В 1988 році директором школи було обрано Бойчука Дмитра Григоровича. За його керівництва було газифіковано школу, що значно покращило умови праці і навчання.
В 2007 році директором школи призначено молодого, енергійного Гоменюка Василя Івановича, який уже багато встиг зробити для рідної школи.
В 2012 році школа була реорганізована в навчально-виховний комплекс: Лісківський навчально-виховний комплекс "ЗОШ І-ІІ ступенів - ДНЗ".
Філія Лісківська гімназія знаходиться за адресою:
78240, Івано-Франківська, с.Ліски, вул.Сагайдачного, 1б